Înapoi la știri

Salariu de 17.162 de lei plătit de un spital din Botoșani. Postul, scos la concurs

01 Oct 2024
1 minut min
Andrei Miroslavescu
Spitalul Județean de Urgență Mavromati Botoșani angajează un medic pentru care plătește un salariu de 17.162 de lei. Potrivit anunțului de angajare, banii sunt destinați unui medic primar care are specialitatea medicină internă. Contractul de muncă va fi pe perioadă nedeterminată, iar programul de muncă este de doar 7 ore/zi.
Publicitate
Postul a fost scos la concurs, care va avea loc între 16 și 23 octombrie. Pentru alte trei posturi de medic de medicină internă, unul la Botoșani, unul la Săveni și unul la Darabani, salariul este de 12.629 lei. Medicul este unul specialist, iar programul de lucru este, de asemenea, de 7 ore/zi. Urmareste-ne pe Google News
Alte postari din Social
Social

Un bărbat condamnat pentru furt, reținut de polițiști în Botoșani

Pe 14 martie 2026, un bărbat condamnat pentru furt a fost prins de polițiști pe străzile din municipiul Botoșani, marcând astfel ultima sa zi de libertate. Potrivit botosaninews.ro, individul era dat în urmărire pentru infracțiuni contra patrimoniului.

Social

Botoșănenii se confruntă cu lipsa apei din cauza avariilor

Locuitorii din cartierul Mihail Kogălniceanu și din zona Bucovina din municipiul Botoșani sunt îngrijorați din cauza lipsei apei potabile, care persistă de câteva zile. Aceștia acuză intervențiile ineficiente ale operatorului de apă Nova Apaserv, care nu a reușit să rezolve problemele.

Social

Acțiune a polițiștilor pentru combaterea braconajului și protecția animalelor

Polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu cei ai Biroului pentru Protecția Animalelor, au desfășurat sâmbătă o acțiune dedicată prevenirii braconajului cinegetic și verificării respectării legislației referitoare la deținerea animalelor, conform botosaninews.ro.

Social

Polițiștii pot genera coduri QR pentru plata rapidă a amenzilor

Polițiștii din România vor avea posibilitatea de a genera un cod QR pe care șoferii îl pot scana pentru a-și plăti amenda pe loc, prin intermediul cardului, conform unei propuneri inițiate de Ministerul Afacerilor Interne (MAI). Această măsură face parte dintr-un plan mai amplu de digitalizare a procesului de sancționare, informează botosaninews.ro.

Acasa Recente Radio Județe